Vše začíná dialogem

Na začátku všeho je dialog. Dialog mezi vámi a mnou, vizí a možnostmi. Ujasníme si, k čemu má virtuální prohlídka sloužit. Chcete prodat dům? Představit turistům svůj hotel, zachytit všechny detaily budovy pro následnou rekonstrukci nebo poodhalit kousek z umělecké výstavy? Pojďme si říci, jak nejlépe prostor připravit a zachytit.

Jakmile si ujasníme vizi, přejdu k realizaci.
01.
Příprava prostoru

Každý detail je vidět. Aby byl výsledek co nejlepší, je vhodné prostor uklidit a vhodně dekorovat. Dveře otevřené, okna zavřená, závěsy úhledně srovnané na kraji okna.

02.
Skenování

Postupuji od nějnižšího patra. Skenování trvá přibližně 2,5 hodiny v závislosti na velikosti objektu a účelu skenování (pro projektovou činnost je potřeba třikrát víze pozic než u prezentací).

03.
Zpracování dat

Do 24 hodin je hotový pohled „Dollhouse“ a virtuální prohlídka která je přístupná pod odkazem na stránkách matterport.com.

04.
Práci odevzdávám obvykle do 36 hodin

Finální virtuální prohlídku je možné doplnit o informační body, doplňující fotografie, videa, popisky a odkazy. Virtuální prohlídku lze spojit s 3D brýlemi nebo informace použít k 3D tisku.

Kdo mých služeb využívá?

Virtuální prohlídky a skenování prostoru otevírají nové možnosti profesionálům různých oblastí i široké veřejnosti. V mé praxi se nejčastěji setkávám s projektanty, stavebními inženýry a architekty. Virtuální prohlídka jim nabízí přesná data a informace potřebná k zakreslení plánů, výběru technologií a plánování jednotlivých kroků. Dále často spolupracuji s realitními makléři. 3D prohlídky bytů a domů jsou u klientů skvělou příležitostí nahlédnout do nemovitosti ještě před skutečnou návštěvou a zjistit, zda skutečně splňuje jejich představy. Prezentaci prostoru lze využít i v jiných oblastech, například v kultuře a cestovním ruchu. 

Projektanti a stavební inženýři

3D skenování objektů je velmi bohatým zdrojem informací pro stavební úpravy, rekonstrukce, renovace a další stavební úpravy

Majitelé rekreačních a gastronomických zařízení

Virtuální prohlídka hotelu nebo restaurace je stále častějším způsobem, jak zájemcům představit atmosféru zařízení.  

Realitní makléři

Fotka řekne více než tisíc slov, v případě virtuální prohlídky je toto pořekadlo nedostačující. Projít se domem či bytem ještě dříve, než se v něm skutečně ocitnete, má mnoho výhod. Mimojiné šetří čas i finance.

Kulturní zařízení

Zámky, muzea, galerie a další kulturní zařízení rádi nechávají zájemce nahlédnout do svých síní, sálů a hal.

„Virtuální prohlídku je možné vložit klientům na web nebo sociální sítě. Ručím za správné fungování a kompatibilitu se všemi zařízeními.“
[ working steps ]

Jednotlivé kroky spolupráce

 • 01
  Zadání & Dialog
 • 02
  Nacenění
 • 03
  Skenování prostoru
 • 04
  Odevzdání práce
Společně si pohovoříme o vaši vizi, k čemu má skenování sloužit, co vše od něj očekáváte, doporučímm, jak prostor vhodně připravit.
Představím vám cenovou nabídku, která se odvíjí od výměry ploch podlaží objektu v metrech čtverečních, náročnosti budovy a samotného skenování.
Se skenováním začínám v nejnižším podlaží a postupuji výše. V této fázi je velmi důležité nehýbat s předměty, nechat otevřené dveře a zavřená okna, aby propojení skenovaných bodů bylo co nejkvalitnější.
Do 36 hodin odevzdávám kompletní virtuální prohlídku. Vypracování plánů stávajícího stavu zabere dle náročnosti objektu od 2 do 6 týdnů. Výstupem jsou výkresy stávajícího stavu a to půdorysy, pohledy, potřebné řezy a 3D mračno bodů.